İade - Değişim

Online mağazamızdan satın almış olduğunuz ürünlerinizi etiketi çıkarılmamış ve kullanılmamış olmak koşuluyla, tüm aksesuarları ve orijinal faturası ile birlikte eksiksiz bir şekilde 30 gün içerisinde elimizde olacak şekilde iade-değişim için gönderebilirsiniz.

Online Alışveriş Ürün iade şartları şunlardır;

İade-değişim süremiz online mağazamızdan yapılan alışverişlerde 30 gündür ve bu sürenin aşılmaması gerekmektedir. Müşteri ürünü, kendisine teslim edildiği andaki durumu ile geri vermekle ve kullanım söz konusu ise kullanma dolayısıyla malın ticari değerindeki kaybı tazminle yükümlüdür. Dolayısıyla ürünün orijinal ambalajı hasar görmemiş, kullanılmamış, etiketi çıkarılmamış, kullanım hatası sonucu zarar görmemiş haliyle tarafımıza yollamanız gerekmektedir. Ürünün satış faturasını mutlaka göndermeniz ve fatura arkasında bulunan ürün iade-değişim bölümünü doldurmanız gerekmektedir. Eğer ürünün faturası kurumsal ise, iade işlemi için kurumun düzenlemiş olduğu, kargo payı dahil edilmeden, "Ürün Birim Fiyatı + KDV" şeklinde kesilmiş bir iade faturası ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri iade faturası kesilmediği takdirde alınamamaktadır. Hijyen dolayısı ile aksesuar,iç çamaşırı ve bikini ürünlerinin iadesi yapılmamaktadır.

a. İade tutarı nasıl belirlenir?

• İade tutarı belirlenirken, ürünün bedeli değil, faturadaki ödemiş olduğunuz tutar göz önünde bulundurulur. Sipariş içerisinde indirim çeki, promosyon, kampanya ve benzeri indirimlerden yararlanıldıysa bu tutarlar ürün bedelinden düşülerek, ücret iadeniz tamamlanır.

• Bir siparişte yer alan tüm ürünlerin iade edilmesi durumunda müşterinin ödediği kargo bedeli iade edilecek tutara dâhil edilir.


• Birden fazla ürünün yer aldığı bir siparişten, kısmi iade yapılması durumunda ürün bedeli ile beraber ödenen kargo bedeli iade edilmez.


• Birden fazla ürünün yer aldığı bir siparişten, kısmi iade yapılması durumunda, alışverişte indirim çeki, hediye çeki, promosyon vb kullanılmış ise kampanyadan sağlanan indirim tutarı siparişteki ürünlere, ürün satış fiyatı ile orantılı olarak dağıtılır. Kalan ürün tutarı iade edilir.

b.  Alışveriş iade işlemi nasıl yapılabilir?

Gönderilen faturayı ürün ile birlikte paketleyip anlaşmalı olduğumuz Yurtiçi Kargo aracılığı ile '832790982' olan iade kodunu bildirerek tarafımıza göndermeniz gerekmektedir. İadeniz öncelikle Batik müşteri temsilcileri tarafından incelenecek, yukarıda belirtilen şartlara uygun olup olmadığı araştırılacaktır. Ürününüz tarafımıza ulaştıktan sonra bu koşulları sağlaması durumunda ücret iadesi için onay verilecektir. Kredi kartı ile verilen siparişlerde ödeme iadeleri kredi kartınıza, seçtiğiniz ödeme şekline göre yatırılmaktadır. Tarafımızdan ödeme iadesi yapılan işlemlerin güncel kredi kartı ekstrelerine yansıması banka prosedürlerine göre sürmektedir.

c. İnternet Sitesinden Yapılan Alışverişlerin Ücret İadesi Nasıl Gerçekleşmektedir?

Ürününüz iade depomuza ulaştıktan sonra müşteri hizmetleri tarafından incelenmektedir. İadeniz ödemenizi gerçekleştirdiğiniz şekilde olacaktır. Ödemenizi ''kredi kartı taksitli'' seçeneği ile yaptığınız takdirde ürün bedeli taksit adedi kadar bölünerek her ay kredi kartınıza iade edilecektir. Taksitli alışverişinizi iade etmeniz halinde, ürünün ödemiş olduğunuz tün tutarı Batik tarafından tek seferde kredi kartınıza iade edilir; ancak alışverişiniz taksitli yapıldığı için, bankanız bu geri ödemeyi taksitli olarak yansıtır. Bu prosedür; Batik tarafından değil bankanız tarafından belirlenmiştir. Kredi kartı ile yapmış olduğunuz işlem bankalara göre değişmektedir. Satın aldığınız ürünü iade ettikten sonra kullanmış olduğunuz kupon kodları iade işlemi dolayısıyla hesabınıza geri yüklenilmemektedir.

Online Alışveriş İade Adresi

Batik Online Depo
İkitelli OSB Mahallesi Atatürk Bulvarı Botaş İş Merkezi B Blok Zemin Kat Bölüm: 13-14 İkitelli / İstanbul

Yurtiçi Kargo üzerinden bildirilen iade kodu sonrasında tekrardan adres bilgisi vermeniz gerekmez.

Bu Makale Size Yardımcı Oldumu?
Anketimizi Oyladığınız İçin Teşekkür Ederiz.
Yükleniyor...Daha FazlaDaha AzRenk MevcutSepete EkleKapatÜRÜN BİLGİSİTESLİMAT VE İADEBeden TablosuKombini Al
Ödeme Sekli