İADE VE DEĞİŞİM

 

Ürün Değişim İşlemleri
Satın almış olduğunuz ürün/ürünler ile ilgili değişim talebinizi, siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 30 gün içerisinde yapabilirsiniz. Satın almış olduğunuz ürün/ürünler de değişim işlemini yapabilmeniz için aşağıdaki adımları uygulamanız gerekmektedir.

 

Tarafınıza gönderilen faturanın alt kısmında bulunan Değişim/İade talep bölümü(Değişim yapmak istediğiniz ürünün renk, beden ve numara bilgileri belirtmeniz ve imzalı olması kaydıyla) eksiksiz doldurmanız gerekmektedir.

 

Ürün, teslim alındığı zaman ki hali ile orijinal ambalajında ve de orijinal faturası ile birlikte gönderime hazır olmalıdır.(Ürün paketlerinin üzerinde, koli bandı veya herhangi bir yazı yazarak deforme olmamalıdır. Bu şekilde gönderilecek kargolar kabul edilmeyecektir.


Değişim için göndermeden önce yerine talep ettiğiniz ürünün stoklarımızdaki son durumunu öğrenmek ve doğruluğunu teyit etmek için online@batik.com.tr adresine mail yolu ile bilgi alabilir veya 212 554 60 23' nolu hattımızdan müşteri hizmetlerimize 09:00 ile 17:30 arası ulaşabilirsiniz.. 

Göndermiş olduğunuz ürünlerin fatura arkasında herhangi bir talep belirtilmemesi durumunda veya yukarıda belirtildiği gibi ürünün stok karşılığı olmayan siparişler max. 1 - 5 iş günü içerisinde müşteri hizmetlerimiz tarafından aranarak veya sms atılarak bilgilendiriliyor olacaksınız. 


Yukarıda belirtilen işlemleri tamamladıktan sonra ürününüzün değişimini aşağıdaki adrese gönderebilirsiniz.

 

Adres : Mehmet Nesih Özmen Mah. Ceviz Sok. No:14 Merter/Güngören ISTANBUL
Ürün İade İşlemleri

 

Tüketici Kanunun Cayma Hakkı maddesi gereğince 14 gün içerisinde, satın almış olduğunuz ürün/ürünleri aşağıdaki aşamaları tamamladıktan sonra İADE işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.
Tarafınıza gönderilen faturanın alt kısmında bulunan Değişim/İade talep bölümü(İade sebebi belirterek ve imzalı olması kaydıyla) eksiksiz doldurmanız gerekmektedir.

 

Ürün gönderimini yapmadan önce hesabım sayfasından iade talebi oluşturmanız gerekmektedir. İade talebi oluşturulmadan gönderilecek ürünler kabul edilmeyecektir.


Ürünlerin etiketleri ve de bilgilendirme yapışkanları çıkarılmamış olmalı ve ürüne zarar verilmeden denenmiş olmalıdır.
Ürünlerin, bütün aksesuarları ve ambalaj malzemeleri de dâhil olmak üzere eksiksiz bir şekilde, hiç bir açıdan zarar görmemiş, kullanılmamış ve de yeniden satılabilecek durumda olmaları gerekmektedir.
Abiye ve designer koleksiyon ürünlerinde ve hijyenik nedenlerden dolayı aksesuar, takı gibi ürün gruplarında iade ve değişim işlemleri yapılamamaktadır.
Ürün, teslim alındığı zaman ki hali ile orijinal ambalajında ve de orijinal faturası ile birlikte gönderime hazır olmalıdır.(Ürün paketlerinin üzerinde, koli bandı veya herhangi bir yazı yazarak deforme olmamalıdır. Bu şekilde gönderilecek kargolar kabul edilmeyecektir.)
Gönderimlerinizi, YURTİÇİ KARGO ile göndermeniz gerekmektedir. Bu kargo dışında tarafımıza gönderilecek ürünler kabul edilmeyecektir.


Yukarıda belirtilen işlemleri tamamladıktan sonra ürününüzün İadesini ÜCRETSİZ KARGO avantajı ile aşağıdaki adrese gönderebilirsiniz.

 

 

Web sitemizden online olarak alınan ürünlerin iadesi sadece web sitemiz tarafından gerçekleştirilir.
Tekrar Kargo Nasıl Talep Edebilirim?


Kredi kartı - Banka Havalesi veya Metropol siparişleri için teslim alamadığınız kargolar için ürün tekrar bizlere ulaştığında tekrar kargo talep edebilirsiniz.
Değişim talep ettiğiniz ürünün stokta olmadığı durumunda kendi ürününüzü tekrar talep edebilmek için online@batik.com.tr mail adresi üzerinden veya 212 554 60 23' nolu müşteri destek hattından detaylı bilgi alabilirsiniz.
Cayma Hakkımı Nasıl Kullanabilirim?
Ürünü batik.com adresinden aldıysanız ve dışarıda kullanmadıysanız, teslim aldığınız süre 14 günü geçmediyse iade etmek istediğiniz ürünü, ürünün faturası ile birlikte iade değişim formunun arkasında bulunan ilgili bölümü doldurduktan sonra yurtiçi kargo ile karşı ödemeli fatura adresimize (Mehmet Nesih Özmen Mah. Ceviz Sok. No.14 Merter/Güngören/İstanbul) gönderebilirsiniz.